ODPUST KU CZCI ŚW. TERESY – 29 września 2024 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI

ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

29 października 2024 r.

1. Polecamy całą naszą Wspólnotę opiece św. Teresy. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie płatków róż i możliwość uczczenia relikwii.
  2. Pierwsze nabożeństwo różańcowe we wtorek o godz. 1630 – i tak będzie przez cały październik. W środę z różańcem połączona będzie nowenna nieustająca.
  3. Wtorek to również dzień liturgicznego wspomnienia naszej Patronki – chcemy w tym dniu uroczyście rozpocząć tegoroczne przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów spowiedzi, Komunii i bierzmowania, oraz zainaugurować rok pracy wszystkich grup działających przy Parafii. I tak o godz. 1620 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klas trzecich. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych z rodzicami oraz członków Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Grupy Ojca Pio, Rodziny Radia Maryja, Domowy Kościół, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Schole, Grupę Młodzieżową, członków Wspólnoty Galilea z naszej Parafii. Uczniowie klas szóstych uroczyście złożą deklaracje woli przygotowania się do bierzmowania.
  4. We wtorek z racji święta kancelaria nie będzie czynna.
  5. Kolejne spotkanie dla Kobiet na poziomie serca w Skomielnej Czarnej w środę o godz. 1800.
  6. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od. godz. 1600. Adoracja z Grupą Ojca Pio w czwartek od godz. 1600. W sobotą Msza św. z nabożeństwem pierwszo sobotnim i różańcem za Ojczyznę o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830. W październiku swojej grupy chorych nie odwiedzi ks. Proboszcz.
  7. Chętnych do zaangażowania się w Grupę Młodzieżową zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1800 do salki.
  8. W piątek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z tej racji w sobotę o godz. 1030 przy Grocie pobłogosławimy zwierzęta domowe oraz wodę do pobłogosławienia zwierząt gospodarskich.
  9. Serdeczne podziękowania za ofiary na pomoc powodzianom. – 33 421 zł 31 gr, 111 € i 20 £. Nie sam Bóg wynagrodzi Waszą hojność.
  10. 10. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

KALANDARZ LITURGICZNY:

• poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • środa – świętych Aniołów Stróżów
  • piątek – św. Franciszka z Asyżu;
  • sobota – św. Faustyny; Msza św. w Loretto u Sióstr MB Miłosierdzia o godz.1800.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Władysława Wojtyczko. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!