21. Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2024 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 sierpnia 2024 r.

1. Dziękujemy Siostrom Klaweriankom za dzisiejszą posługę słowa i zapraszamy na kiermasz misyjny przed kościołem
  2. Przed nami ostatnie dni wakacji. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach i młodzieży oraz wszystkich wracających z urlopów, szczególnie prosząc o bezpieczny powrót.
  3. W tym roku pierwszy września przypada w niedzielę – praktycznie to będzie ostatni dzień wakacji. Dlatego w niedzielę za tydzień Msza św. wieczorna jeszcze o godz. 1900
  4. Tradycyjna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w tym roku w niedzielę 8 września. Chętnych na wspólny wyjazd autokarem prosimy o zapisy w kancelarii i zakrystii
  5. Ksiądz Arcybiskup Metropolita odwołał z posługi wikariusza w naszej Parafii ks. Mateusza Hajdugę i przeniósł Go do parafii w Kościelisku. Dziękujemy za Jego posługę w naszej Wspólnocie i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki św. Teresy i Jej Świętych Rodziców w dalszej posłudze kapłańskiej. Wspólnie uczynimy to na Mszy św. wieczornej w czwartek, na którą serdecznie zapraszamy, szczególnie uczniów ks. Mateusza i członków grup, którymi się opiekował.
  6. Od dzisiaj, zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa, posługę wikariusza naszej Parafii podejmuję ks. Dawid Król. Przychodzi do nas z Zakopanego i pełnił będzie równocześnie funkcję wizytatora rejonowego katechizacji na Podhalu, Spiszu i Orawie. Witamy Go serdecznie w naszej Wspólnocie i życzymy obfitości Bożych pomocy.

• poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej;
  • wtorek – wspomnienie św. Moniki;
  • środa – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • czwartek – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.