XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2026 r.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 czerwca 2026 r.
- Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie na godz. 1840.
- Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę św. dziękczynną uczniów wszystkich szkół, katechetów, nauczycieli, wychowawców i rodziców zapraszamy w czwartek na godz. 1900. Prosić będziemy również o błogosławieństwo i opiekę Bożą na czas wakacji. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1830.
- W niedzielę za tydzień animację misyjną z kazaniami poprowadzą misjonarze kapucyńscy z Afryki. Ofiary na pomoc w ich pracy będzie można złożyć po Mszach przed kościołem.
- Członków naszego Bractwa prosimy o zabranie z zakrystii formularzy na intencje modlitewne za nowy rok, a kandydatów o przyniesienie zeszłorocznej podpisanej deklaracji. Chętni do rozpoczęcia roku kandydackiego mogą z zakrystii zabrać deklarację woli przystąpienia do Bractwa.
- Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
KALENDARZ LITURGICZNY:
- środa – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
- piątek – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana, założyciela Zgromadzenia Sióstr Józefitek – pracujących pośród nas; uczczenie relikwii po każdej Mszy św.
- Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. We wtorek w modlitwach pamiętamy o naszych Ojcach w dniu ich święta.
- Do wieczności odprowadziliśmy śp. Zygmunta Rybińskiego i śp. Annę Blecharczyk. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!
