25.Niedziela Zwykła – 22 września 2024 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 września 2024 r.

1. Do soboty, do skarbony można składać ofiary, które poprzez Caritas naszej Archidiecezji przykażemy na pomoc powodzianom.
  2. Za tydzień przeżywać będziemy patronalną uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i  Przenajświętszego Oblicza. Po Mszach św. poświęcenie płatków róż. Sumę odpustową o godz. 1200 celebrować będzie salezjanin ks. prof. Roman Mazur. Po sumie procesja wokół kościoła. Prosimy asysty do obrazów, chorągwi i  baldachimu, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Zachęcamy do uczestnictwa w naszym parafialnym święcie w strojach regionalnych. Spowiedź przed odpustem w sobotę od godz. 1630.
  3. W ramach dorocznej Koronki na Ulicach Miast Świata – w naszym Mieście modlitwa Koronki do miłosierdzia Bożego odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 1500 przy pomniku Św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie – szczególnie w intencjach naszej Ojczyzny.
  4. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lourdes i La Salette.
  5. Chłopców od klasy czwartek szkoły podstawowej, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 930 w salce.

• poniedziałek – św. ojca Pio, kapłana;
  • piątek – wsp. św. Wincentego a’ Paolo, kapłana;
  • sobota – św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej.

1. W najbliższym tygodniu zaplanowane są zebrania mieszkańców: Osiedle Nowy Świat w poniedziałek, godz. 1730 – Urząd Miejski; Osiedle Centrum we wtorek, godz. 1800 – Szkoła Podstawowa nr 1; Osiedle Traczykówka w piątek godz. 1700 – plac rekreacyjno-integracyjny.
  2. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  3. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Marię Busiakiewicz i śp. Helenę Pindel. Polecajmy Je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!