9. Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

2 czerwca 2024 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości prymicyjnych ks. Dominika, szczególnie przygotowującym wieniec, oraz  procesji Bożego Ciała, szczególnie osobom przygotowującym ołtarze. Niech Pan sam będzie dla wszystkich nagrodą.

1. O godz. 1400 Msza św. na rozpoczęcie Marszu dla Życie i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Marszu i rodzinnym pikniku w amfiteatrze.
  2. Dzisiaj o 1830 nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja. Do końca oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne łączymy z nabożeństwami czerwcowymi o godz. 1830. W czwartek procesję poprzedzimy nieszporami o Najświętszym Sakramencie, a po niej poświęcimy wianki. Po Mszy św. przekażemy upominki dzieciom i dorosłym udzielającym się w procesjach.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy w sobotę z parkingu o godz. 600.
  5. W sobotę w naszym Mieście będzie odbywał się Archidiecezjalny Dzień Dziecka. Szczegóły na plakacie.
  6. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 1800. Odwiedziny chorych – w sobotę od godz. 830 (ks. Proboszcz tradycyjnie w piątek).
  7. Z racji pielgrzymki w sobotę kancelaria nieczynna
  8. Ks. Krzysztof prosi o wpłatę zaliczki w wysokości 1 000 zł za pielgrzymkę do Lourdes do końca tygodnia.

• poniedziałek – śś. Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • sobota – Niepokalanego Serca NMP;
  • piątek – to również wsp. bł. męczenników franciszkańskich Zbigniewa i Michała, a sobota to wsp. św. Jadwigi Królowej – uczczenie relikwii po każdej Mszy św.

1. Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Krzysztofa Luberdę. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!