6. Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2024 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2024 r.

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1830.
  2. Jutro rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. Do środy włącznie będziemy prosili, szczególnie na nabożeństwach majowych, o błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o pogodę sprzyjającą dla obfitych plonów i uchronienie od klęsk żywiołowych.
  3. W maju i czerwcu poniedziałkowy różaniec z Rodziną Radia Maryja w kaplicy adoracji o godz. 1745.
  4. 25 maja br. święcenia kapłańskie przyjmie nasz rodak dk. Dominik Bucki. Chętnych na wyjazd na święcenie do katedry na Wawelu prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Prosimy też o zgłaszanie się do pomocy w procesji prymicjanta do kościoła dziewczęta ze starszych klas szkoły podstawowej i starsze, posiadające stroje góralskie – do ks. Mateusza.

• poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; procesja z Wawelu na Skałkę w Krakowie w niedzielę za tydzień o godz. 900.

1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Annę Mlekodaj i śp. Michała Wolskiego. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!