5. Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024 r.

1. W środę o godzinie 1830 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. Majówki w kościele odprawiać będziemy codziennie o tej właśnie godzinie. W środy z majówką połączona będzie nowenna nieustająca. Zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach i  do ich majowego udekorowania.
  2. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 1200. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Spowiedź dla dzieci rocznicowych we wtorek od godz. 1830. Próby dla nich w poniedziałek i wtorek o godz. 1730.
  4. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek od godz. 1800. W tym czasie adoracja z Grupą Ojca Pio. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i różańcem za Ojczyznę godz. 900, odwiedziny chorych od godz. 830. Ks. Proboszcz swoją grupę chorych odwiedzi w środę od godz. 800.

• poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; rozpoczęcie nowenny do św. Stanisława;
  • środa – św. Józefa, rzemieślnika;
  • czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • sobota – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Franciszka Mrózka. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!