4. Niedziela Wielkanocna – Dobrego pasterza – 21 kwietnia 2024 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela wielkanocna, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Opatrzność Bożą, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa, szczególnie naszego rodaka – diakona Dominika, który już za miesiąc ma przyjąć święcenia kapłańskie.
  2. Spotkanie Rady parafialnej w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

• wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
  • czwartek – święto św. Marka Ewangelisty.
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Jana Jurca. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!