Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

7 kwietnia 2024 r.

1. Druga Niedziela Wielkanocna to Święto Bożego Miłosierdzia, obchodzone na wyraźne życzenie Pana Jezusa przekazane św. Faustynie. Przed Najświętszym Sakramentem, koronką do Bożego Miłosierdzia modlić będziemy się o zmiłowanie i pokój dla świata i w naszych osobistych, rodzinnych i parafialnych intencjach.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 80. Tydzień Miłosierdzia.
  3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie można uroczyście przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje – w zakrystii.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach związanych z peregrynacją relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Nowym Targu – w kościele św. Jadwigi przy ul. Ludźmierskiej. Początek jutro o godz. 1800 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity. O godz. 2100 Apel Jasnogórski, a po nim Msza św. dla narzeczonych i singli. We wtorek o godz. 800 Msza św. i nabożeństwo dla oczekujących potomstwa i rodzin dzieci utraconych. O godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza na zakończenie nawiedzenia.
  5. Za tydzień po Mszy o godz. 1030 spotkanie dla rodziców Służby Liturgicznej i scholii w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
  7. Stowarzyszenie GIL zaprasza 14 kwietnia br. na uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Szczegóły na plakacie.
  8. Tradycyjne święcone Związku Podhalan – 14 kwietnia br. Początek o 1230 w kościółku
  9. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.