4. Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości płynącej ze zbliżającej się pamiątki naszego zbawienia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1600.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa.
  3. We wtorek Msza wieczorna w misyjnych intencjach Kościoła.
  4. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek tylko po Mszy św. wieczornej. Odprawiona będzie w oprawie góralskiej. Zapraszamy na nią – kto może – w strojach.
  5. Msza wieczorna w piątek o wewnętrzne uwolnienie i uzdrowienia celebrowana przez ks. Jana Reczka
  6. Również w piątek po Mszy św. o godz. 1730 w kościele św. Marii Magdaleny wyruszą na trasę uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – szczegóły na plakacie.
  7. W najbliższą sobotę – 16 marca, świąteczne odwiedziny chorych od godz. 900. Prosimy zgłaszać chorych w ciągu tygodnia.
  8. Od soboty włączymy się również w Nowennę za Ojczyznę, o zgodę narodową i poszanowanie życia, do której wzywa Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Od 16 do 24 marca zapraszamy do kościoła na godz. 2100 na Apel Jasnogórski i modlitwy nowenny. Zachęcamy również do modlitw w rodzinach i wspólnotach.
  9. Kartki świąteczne rozprowadzają wolontariusze rabczańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dziewczęta ze scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritasu.
  10. Za tydzień rozpoczniemy czas najważniejszego, duchowego przygotowaniu do Wielkanocy – wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. dr hab. Robert Nęcek. Dniem spowiedzi będzie wtorek, 19 marca. Programy rekolekcji są jeszcze do zabrania na stoliku pod chórem. W niedzielę rekolekcyjną nie będziemy czytać wypominek i spowiadać.
  11. W przyszłą niedzielę dziewczęta ze scholi rozprowadzać będą palmy.
  13. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.