3. Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, które mają nas zbliżyć do cierpiącego za nas Chrystusa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1630 i po Mszy wieczornej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1600.
  2. Dziewczęta ze scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritasu.
  3. Za tydzień kartki świąteczne rozprowadzać będą wolontariusze rabczańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
  4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać od ministrantów kartki z programem tegorocznych rekolekcji i Triduum Paschalnego. Zachęcamy do takiego zaplanowania czasu w piątym tygodniu Postu, by jak najlepiej wykorzystać święty czas rekolekcyjny.
  5. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Święte. Po Mszy spotkanie dla ich rodziców.
  6. Zachęcamy do nabywanie i lektury czasopism katolickich.
  7. W kalendarzu liturgicznym – jutro święto św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej Archidiecezji.
  8. Burmistrz Miasta informuje o spotkaniu w sprawie dotacji na ocieplenia oraz wymianę okien i pieców, które odbędzie się 4 marca o godz. 1800 w Szkole Podstawowej nr 1.
  9. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.
  10. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Genowefę Wójciak i śp. Piotra Mszańskiego. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!