6. Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

• lutego 2024 r.
  1. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie życzymy błogosławionego czasu odpoczynku.
  2. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. W naszej Parafii tradycyjnie jego obchody przenosimy na czas rekolekcji wielkopostnych
  3. Porządek ostatniego dnia nabożeństwa czterdziestogodzinnego:

1300 – 1400 – mieszkańcy Miśkowcówki, Rabskich, Wójtowiczowej

1400 – 1500  – mieszkańcy al. Tysiąclecia

1500 – 1600 – mieszkańcy ul. Chopina, Orkana, Parkowej, Leśnej, Krótkiej

1600 – 1700 – Żywy Różaniec i Rodzina Radia Maryja.

1. Najbliższa środa, 14 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900, 1030, 1530, 1700. Tradycyjnie składka z tego dnia ma nam pomóc pokryć koszty tegorocznego ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości jedzenia – trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Post taki obowiązuje osoby od ukończenia 18. do rozpoczęcia 60. roku życia i nie udziela się od niego dyspensy. Innych w środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przy tej okazji przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia w każdy piątek roku, chyba że przypada w nim jakaś uroczystość. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest czasem pokuty a więc jak to określano dawniej czasem zakazanym dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiać będziemy w piątki o godz. 1630 (szczególnie dla dzieci) oraz po Mszy wieczornej, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.1600. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Rekolekcje wielkopostne nasza wspólnota przeżywać będzie w piątym tygodniu Wielkiego Postu, od 17 do 20 marca br.
  5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. W naszej Archidiecezji od środy zaczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej – trwać będzie do niedzieli Trójcy Św., tj. do 26 maja br.
  8. W czwartek przypada wspomnienie bł. Michała Sopoćki, apostoła Miłosierdzia Bożego. Uczczenie Jego relikwii po każdej Mszy św.
  9. Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom. Pozdrawiamy Gości i Kuracjuszy.