IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2024 r.

1. Oddajemy cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie przez nabożeństwo czterdziestogodzinne, które rozpoczniemy po Mszy św. o godzinie 1200. Porządek dzisiaj:
  • 1300 – 1400 – ul. Poniatowskiego od góry do szkoły
  • 1400 – 1500 – ul. Nowy Świat
  • 1500 – 1600 – ul. Norwida, Ogrodowa, Cicha, Skłodowskiej-Curie, Dietla
  • 1600 – 1700 – Wspólnota Galilea.

Natomiast za tydzień zapraszamy do adoracji mieszkańców:

• 1300 – 1400 – Poniatowskiego od szkoły w dół, Zgody, Stromej, Wiejskiej
  • 1400 – 1500 – ul. Słonecznej, Zagórzan, Ruchu Oporu, Słowackiego, Jana Pawła II,  Kościuszki, Smrekowej
  • 1500 – 1600 – ul. Gorczańskiej i Polnej
  • 1600 – 1700 – Grupa Modlitewna Ojca Pio.
  1. Dodatkowa spowiedź pierwszopiątkowa w lutym tylko w czwartek od godz. 1600. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu z Grupą Ojca Pio.
  2. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz.: 700, 900, 1030, 1530 i 1700. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Wspieramy materialne zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest modlitwa za każdego z nas, Kościół i świat. Msza św. za wszystkie siostry zakonne pracujące na terenie naszej Parafii o godz. 1530. O godz. 900 Msza św. za wszystkich, którzy przyjęli kapłanów z wizytą kolędową. Tradycyjny Rabczański Przegląd Kolęd po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!
  3. Na piątek, z racji święta, ks. Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie naszej Parafii.
  4. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i różańcem za Ojczyznę o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830. Z racji piątkowego święta swoją grupę chorych ks. Proboszcz odwiedzi wyjątkowo w czwartek – 1 lutego.
  5. Również w sobotę (tj. 3.02) po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030, odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży z klas VIII przygotowującej się do tegorocznego bierzmowania.

• środa – św. Jana Bosko, kapłana, wychowawcy młodzieży, założyciela Zgromadzeń Salezjańskich;
  • sobota – św. Błażeja, biskupa i męczennika, obrzęd dotknięcia świecami gardła, w którego chorobach Święty jest przyzywany, po każdej Mszy św.

1. Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom.
  2. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Jadwigę Skwarską, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…