3. Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2023 r.

1. 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, nazywana po łacinie Gaudete. Radujemy się z bliskości Pana. Radość podkreśla stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  2. Roraty codziennie o godz. 630 i 1700. Zapraszamy do licznego udziału.
  3. Świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom i ozdoby świąteczne rozprowadzają dziewczęta i chłopcy z naszej parafialnej scholi. Opłatki pod chórem u męża p. Organistki.
  4. We wtorek roraty wieczorne w misyjnych intencjach Kościoła.
  5. W sobotę w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Spowiadać będziemy w  godzinach: 830 – 1000, 1030 – 1200, 1400 – 1600 i 1630 – 1800. W ciągu tygodnia codziennie będziemy jeździć na spowiedzi do parafii dekanatu, dlatego może nie być możliwości spowiedzi na wieczornych Mszach.
  6. W niedzielę za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 700. Przed południem Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy wieczornej. Zachęcamy, by w wigilijny dzień, mimo niedzieli, zachować tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach, rodzinach, sąsiedztwach. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
  8. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.