1. Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023 r.

1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy go dobrze.
  2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżywamy go pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.
  3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze św. roratne. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 630 dla dorosłych i o godz. 1700 szczególnie dla dzieci. Zachęcamy rodziców i dziadków, by zatroszczyli się o obecność najmłodszych na roratach. Przynośmy ze sobą lampiony, zarówno dzieci, jak i dorośli, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Przed rannymi roratami zapraszamy do śpiewu Godzinek. Przypominamy, że w Adwencie w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 700.
  4. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z Grupą Ojca Pio od godz. 1600.
  5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 700, 1530 i 1700. Na Mszy wieczornej poświęcenia medalików dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy wieczornej nabożeństwo Akatystu ku czci NMP. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy uwielbienia Matki. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Kartki świąteczne sprzedają wolontariusze z rabczańskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dochód na działalność na rzecz pracy z podopiecznymi Koła.
  7. Opłatki pod chórem u p. Organistki (lektora, męża p. Organistki). Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza nasza Schola.
  8. W listopadzie na posadzkę złożono 7 275 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek – Św. Barbara, dziewica i męczennica;
  • środa – Św. Mikołaj, biskup;
  • czwartek – Św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła;
  • sobota – Św. Juan Diego, wizjoner z Gadalupy.
  1. Burmistrz Rabki-Zdroju informuje o dalszej możliwości zakupu węgla od Gminy. Informacje w Urzędzie Miejskim.
  2. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.