Niedziela Chrystusa Króla – 26 listopada 2023 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

26 listopada 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zachęca nas do oddania losów całego życia w ręce miłującego nas Pana, byśmy kiedyś mogli razem z Nim królować w niebie. Na zakończenie Mszy św. poświęcimy wigilijne opłatki.
  2. Do czwartku zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych codziennie przed Mszą św. wieczorną.
  3. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek od godz. 1630 i w piątek od godz. 1600. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 900 Msza św. z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu NMP i różańcem za Ojczyznę. W grudniu odwiedziny chorych będą połączone w posługą świąteczną. Planujemy je na sobotę 16 grudnia.
  4. Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – przeżywać będziemy pierwszą niedzielę Adwentu. Roraty w niedzielę o godz. 700. Zachęcamy do przygotowania lampionów, z którymi będziemy przychodzić na roraty, zarówno ranne jak i wieczorne. Już dziś przypominamy, że w Adwencie w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700.
  5. Za tydzień kartki świąteczne sprzedawać będą wolontariusze z rabczańskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dochód na pomoc w działalności dla podopiecznych Koła.
  6. Od przyszłej niedzieli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzać będą dziewczęta i chłopcy z naszej Scholi.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Są Ewangelie na każdy dzień na nowy rok.

• czwartek – święto Św. Andrzeja.

1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy: śp. Anielę Luberda, śp. Stanisławę Janiczek i śp. Alicję Wierzba. Polecajmy Je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!