30. Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 29 października 2023 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

29 października 2023 r.

1. Dziękując Panu za dar naszej parafialnej świątyni, modlimy się byśmy pamiętali, że i my sami jesteśmy duchową świątynią Boga.
  2. Ostatnie nabożeństwa różańcowe dzisiaj, jutro i we wtorek o godz. 1630.
  3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele wg porządku niedzielnego. Na cmentarzu na Zaborni Msza św. z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1400. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana – Msza św. o godz. 1400. W środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
  4. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. sprawować będziemy o godz. 700, 900, 1030, 1530 i 1700. Po Mszy św. o godz. 1700 procesja żałobna wokół kościoła. Można zabrać na nią znicze, które zapalimy i po procesji zostawimy przy Krypcie lub przy krzyżu misyjnym jako znak pamięci o naszych zmarłych kapłanach, zmarłych i zaginionych, którzy nie mają swoich grobów, o dzieciach utraconych, dzieciach nienarodzonych.
  5. Przypominamy, że w dniach 1 i 2 listopada, we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny jeden raz w ciągu dnia i ofiarować go za zmarłych. Natomiast każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  6. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Przez cały listopad wypominki jednorazowe łączyć będziemy z koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną.
  7. Okazja do spowiedzi przed świętami listopadowymi a zarazem przed pierwszym piątkiem miesiąca we wtorek od godz. 1600. W czwartek nie będzie dodatkowej spowiedzi i adoracji z Grupą Ojca Pio. W piątek spowiedź od 1630, nabożeństwo do serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. W sobotę Msza, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 900, odwiedziny chorych od godz. 830.
  8. We środę i czwartek na rabczańskich cmentarzach prowadzona będzie tradycyjna kwesta.
  9. W dniach od 3 do 8 listopada na Mszach wieczornych chcemy pamiętać o zmarłych członkach naszych parafialnych grup. I tak 3 listopada modlić się będziemy za zmarłych, którzy kiedykolwiek pełnili służbę przy ołtarzu – ministranci, lektorzy, 4 listopada – za zmarłych członków Żywego Różańca, 5 listopada – za zmarłych Grupy Św. Ojca Pio.

sobota – św. Karola Boromeusza, biskupa.

1. Firma realizująca przebudowę ul. Poniatowskiego informuje, że we wtorek 31 października zastanie zamknięty remontowany odcinek drogi w godz. 800 – 1900 celem ułożenia ostatniej warstwy asfaltu.
  2. Życzenia obfitości Bożej łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.