28. Niedziela Zwykła – 15 października 2023 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2023 r.

1. Wraz z Siostrami Józefitkami dziękujemy za 25 lat ich posługi w naszej Parafii, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa. Siostry rozprowadzają materiały związane z charyzmatem ich Zgromadzenia.
  2. Przeżywając Dzień Papieski ofiarami do skarbonek możemy wesprzeć dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia.
  3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1630.
  4. Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii
  5. W przyszłą niedzielę przed kościołem dzieci i młodzież z naszej parafialnej scholii św. Tereski będą rozprowadzać słodki poczęstunek w ramach uroczystości św. Jana Pawła II.
  6. Również w przyszłą niedzielę, tj. 22 października, Regionalne Centrum Krwiodawstwa organizuje zbiórkę krwi w naszych salkach parafialnych. Krew będzie można oddać od 900 do 1300. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości.

• poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej:
  • wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • środa – święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • środa – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika; po każdej Mszy uczczenie Jego relikwii;
  • piątek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego Patrona naszej Archidiecezji; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Kazimierza Kwatyrę. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!