25. Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2023 r.

1. Za tydzień przeżywać będziemy patronalną uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Przenajświętszego Oblicza. Po Mszach św. poświęcenie płatków róż. Spowiedź przed odpustem w sobotę od godz. 1630.
  2. W niedzielę odpustową pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik będziemy je sprawować o godz. 1630. W środy z różańcem łączyć będziemy nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. Jak co roku, w dzień liturgicznego wspomnienia naszej Patronki – chcemy uroczyście rozpocząć tegoroczne przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów spowiedzi, Komunii i bierzmowania, oraz zainaugurować rok pracy wszystkich grup działających przy Parafii. I tak o godz. 1620 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klas trzecich. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych z rodzicami oraz członków Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Grupy Ojca Pio, Rodziny Radia Maryja, Domowy Kościół, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Schole, Grupę Młodzieżową, członków Wspólnoty Galilea z naszej Parafii.
  4. Dzień po odpuście wyjeżdża do Lisieux pielgrzymka z naszej Parafii. Chcemy u grobu Patronki modlić się w intencjach całej Wspólnoty. Koło kaplicy chrzcielnej znajduje się skrzynka, do której można składać indywidualne czy rodzinne intencje, które polecimy Św. Teresie w czasie Mszy św. przy Jej relikwiach i Jej Świętym Rodzicom.
  5. W ramach dorocznej Koronki na Ulicach Miast Świata – w naszym Mieście modlitwa Koronki do miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek 28 września o godz. 1500 przy pomniku Św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie – szczególnie w intencjach naszej Ojczyzny.
  6. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich zelatorów i zelatorki Róż Różańcowych.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym – artykuł o naszej Parafii.

• środa – wsp. św. Wincentego a’ Paolo, kapłana;
  • czwartek – św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej;
  • piątek – święto śś Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • sobota – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

1. Burmistrz Miasta zaprasza na spotkanie w sprawie stacji bazowych telefonii komórkowej – w Teatrze Rabcio – wtorek 26 września o godz. 1800.
  2. Szpital Miejski informuje, że od wtorku 26 września br. przez cały okres remontu budynku szpitala, Izba Przyjęć oraz oddziały szpitalne będą funkcjonować w budynku Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego przy ul. Dietla. Lokalizacja laboratorium, administracji, adresy
    e-mailowe oraz numery telefonów pozostają bez zmian.

1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Józefę Gaik, Polecajmy Ja Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!