24. Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2023 r.

1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami z całej Archidiecezji, którzy w Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity modlą się za rodziny.
  2. Uroczystość odpustową przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 1 października, Zaproszony na nią został Jego Eminencja ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Jednak ze względu na konsystorz, który ma wtedy odbywać się w Rzymie, sumę odpustową Ks. Kardynał odprawi w najbliższą sobotę – 23 września, o godz. 1700. Serdecznie na nią zapraszamy!
  3. We wtorek Msza św. wieczorna w misyjnych intencjach Kościoła
  4. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w czwartek w salce o godz. 1630.
  5. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lisieux w piątek po Mszy wieczornej.

• poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i polskiej młodzieży;
  • czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; jest to dzień imienin naszego Ks. Mateusza, będziemy modlić się w Jego intencjach na czwartkowej Mszy św. wieczornej;
  • piątek – wsp. Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;
  • sobota – św. Ojca Pio, kapłana.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Janinę Gołębiowską. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!