21. Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2023 r.

Witamy w naszej Wspólnocie ks. Krzysztofa Pierzchałę, którego Ksiądz Arcybiskup mianował wikariuszem naszej Parafii. Otoczmy Go naszymi modlitwami i życzliwością.

1. Przed nami ostatnie dni wakacji. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach i młodzieży oraz wszystkich wracających z urlopów, szczególnie prosząc o bezpieczny powrót.
  2. Od piątku w tygodniu wracają Msze św. o godz. 700. Ponieważ początek roku szkolnego będzie miał miejsce dopiero w poniedziałek – 4 września, dlatego Msze wieczorne do przyszłej niedzieli włącznie odprawiać będziemy jeszcze o godz. 1900.
  3. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 1800. Będzie to dla dzieci i młodzieży zarazem spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. Prosimy rodziców by zachęcili i dopilnowali swoje pociechy. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i różańcem za Ojczyznę o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830.
  4. Tradycyjna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w tym roku w niedzielę 17 września. Pragniemy zorganizować wyjazd autokarem, o ile będzie odpowiednia liczba chętnych. Dlatego prosimy o zgłaszanie się już w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
  5. W najbliższą sobotę (2 września) w sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzić będzie nasz, rabczański dekanat. Na początek o godz. 1800 Msza święta. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1930 różaniec. O 2100 Apel Jasnogórski i procesja Maryjna ze świecami i na zakończenie Msza św. Serdecznie zapraszamy do udziału.

• poniedziałek – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • wtorek – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.