19. Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023 r.

1. Dziękujemy dzisiaj za szczególny dar dla Kościoła Krakowskiego jakim jest sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pamiętajmy, by znajdowało się ono na naszych pielgrzymich szlakach.
  2. Dzisiaj na godzinę 1830 zapraszamy na koncert: Piękne głosy – piękne wykonania w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak.
  3. Jutro Msza wieczorna w misyjnych intencjach Kościoła
  4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. Przypominamy, iż jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek sumienia uczestnictwa we Mszy świętej i zachowania spoczynku świątecznego. Poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Suma odpustowa w Ludźmierzu o godz. 1130.
  5. Po pięciu latach posługi w naszej Parafii, Ksiądz Arcybiskup odwołał z funkcji wikariusza w Rabce ks. Artura i mianował Go wikariuszem w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. Za prace pośród nas podziękujemy ks. Arturowi w czasie Mszy świętej we wtorek o godz. 1200.
  6. W poniedziałek, 21 sierpnia br. na Krzeptówkach w Zakopanem odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Możliwość wyjazdu autokarem o godz. 1530. Zapisy u p. Danusi.
  7. Spotkanie wyjeżdżających na październikową pielgrzymkę do Lisieux – w sobotę 26 sierpnia br. o godz. 1800.

• poniedziałek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego; uczczenie relikwii po Mszach świętych;
  • czwartek – święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej Archidiecezji.

1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.