18. Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2023 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 sierpnia 2023 r.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. Naszą modlitwą podczas adoracji Najświętszego Sakramenty wspieramy przeżywających Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie a także trwających w postanowieniach abstynenckich i wszystkich walczących z nałogami.
  2. W niedzielę za tydzień, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak, wraz z ks. Pawłem Sobierajskim zapraszamy na koncert: Piękne głosy – piękne wykonania. Początek koncertu o godz. 1830. Pierwsza część przed a druga po Mszy św., którą ks. Paweł będzie sprawował.

• poniedziałek – bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które posługują pośród nas; uczczenie relikwii po każdej Mszy św.;
  • wtorek – św. Dominika, założyciela dominikanów, imieniny naszego Diakona – w Jego intencji będziemy się modlić w środę na Mszy św. nowennowej;
  • środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • piątek – św. Klary, dziewicy.
  1. O obfitość Bożej łaski modlimy się dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.