17. Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2023 r.

1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasna Górę oraz do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży – wspieramy ich też naszymi modlitwami.
  2. We wtorek rozpoczniemy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zgodnie z zachętą biskupów, mądrze korzystajmy z alkoholu i za natchnieniem Bożym podejmujmy dzieło abstynencji. Przypominamy, że za wszystkich podejmujących postanowienia abstynenckie wpisane do Parafialnej Księgi Trzeźwości modlimy się w każdą środę w czasie nowenny i Mszy św. nowennowej.
  3. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 1800. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 630. Odwiedziny chorych od 830 (dk. Dominik).
  4. Msza św. w intencji śp. ks. Władysława Siwka w 37. rocznicę śmierci w środę na nowennie.

• poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciele Zakonu Jezuitów;
  • wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Redemptorystów;
  • piątek – św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, szczególnie proboszczów;
  • w niedzielę za tydzień – święto Przemienia Pańskiego.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości i Kuracjuszy.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Eugenię Żur. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!