16. Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2023

1. Poświęcenie pojazdów na parkingu po każdej Mszy św. Ofiary w ramach akcji Święty Krzysztof 2023 można składać bądź przy poświęceniu, bądź do skarbony przed kościołem.

2. Tegoroczna 42. Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę na trasę wyruszy 24 lipca po Mszy św., która sprawowana będzie w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 700.

• poniedziałek – św. Kingi, dziewicy;
  • wtorek – święto św. Jakuba Apostoła;
  • środa – wspom. Świętych Joachima i Anny – rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa: pamiętajmy w modlitwach o naszych babciach i dziadkach – tych żyjących i tych zmarłych.
  • piętek – św. Charbela – uczczenie relikwii po Mszach świętych;
  • sobota – śś. Marty, Marii i Łazarza.

4. Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy. W naszych modlitwach polecajmy też Bożej Opatrzności naszą młodzież, która z ks. Arturem i s. Dominiką wyrusza do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.

5. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Ryszarda Maszerkowskiego. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!