Niedziela Trójcy Świętej – 4 czerwca 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

4 czerwca 2023 r.

1. W uroczystość Najświętszej Trójcy, chcemy oddawać cześć Trójjedynemu Bogu również poprzez adorację Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy świętych. Dziś kończy się w naszej Archidiecezji okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Codziennie na godz. 1830 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Msze św. o godz. 700, 900, 1030, bezpośrednio po procesji i o 1900. Po Mszy o godz. 1030 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem, iż chcemy aby Jezus był wśród nas zawsze obecny. Mieszkańców Słonego, starszych i młodszych, zachęcamy do kultywowania zwyczaju przychodzenia do kościoła w procesji. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  4. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie o godz. 1830. Łączyć je będziemy z nabożeństwami czerwcowymi, a w Boże Ciało, niedzielę i Oktawę z nieszporami o Najświętszym Sakramencie.
  5. Próba dziewczynek do sypania kwiatków w środę o godz. 1815.
  6. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem w środę od godz.1830.

• środa – błogosławionych męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka; uczczenie relikwii po każdej Mszy św.
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności Bóg powołał śp. Antoninę Miśkowiec i śp. Władysławę Niżnik. Polecajmy Je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!