Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21 maja 2023 r.

1. Wniebowstąpienie Pana Jezusa uświadamia nam na nowo, że nasza ojczyzna jest w niebie i tam zdążamy w pielgrzymce wiary.
  2. 2. Cieszymy się dniem pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Modlimy się dzisiaj i w ciągu białego tygodnia, z nimi i za nich, aby zawsze przyjmowały Pana Jezusa z taką miłością i gorliwością jak dzisiaj, oraz za ich rodziców i bliskich, by im w tym pomagali, szczególnie poprzez świadectwo swojego życia sakramentalnego.
  3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy do codziennie na godz. 1830.
  4. Od jutra rozpoczniemy szczególne przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego. Poprzez septennę prosić będziemy o Jego dary dla każdego z nas – te modlitwy łączyć będziemy z nabożeństwami majowymi. Natomiast w sobotę, w wigilię Pięćdziesiątnicy, od godz. 2100 zapraszamy na czuwanie z adoracją Najświętszego Sakramentu – szczególnie młodzież.
  5. Organizowany jest wyjazd młodzieży na spotkanie modlitewne na Lednicy – wyjazd w piątek 2 czerwca o godz. 2300, powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 110 zł. Zapisy u ks. Artura do końca tego tygodnia.

• poniedziałek – św. Rity z Cascii; uczczenie relikwii i poświęcenia róż na każdej Mszy św.;
  • środa – NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana; w naszych modlitwach pamiętamy o naszych Mamach, żyjących i zmarłych w dniu Ich święta.
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.