6. Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023 r.

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1830. Dzisiaj nabożeństwo w oprawie góralskiej z Szafranami.
  2. Za tydzień nasza wspólnota parafialna radować będzie się uroczystością pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Przystąpią do niej: na Mszy św. o godz. 1030 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 a na Mszy o godz. 1230 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Spowiedź dla nich w sobotę po nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 830. Bardzo prosimy by za tydzień na Msze komunijne przybyły tylko osoby związane z dziećmi a w sobotę ze spowiedzi skorzystali tylko ich najbliżsi – rodzice i rodzeństwo. Innych do spowiedzi zapraszamy w ciągu całego tygodnia.
  3. Jutro rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. Do środy włącznie będziemy prosili, szczególnie na majówkach, o błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o pogodę sprzyjającą dla obfitych plonów i uchronienie od klęsk żywiołowych.
  4. Wyjazd na spotkanie Rodziny Radia Maryja jutro o godz. 1530 z parkingu.
  5. We wtorek Msza wieczorna w misyjnych intencjach Kościoła.
  6. Spotkanie rodziców ministrantów i scholii przed wyjazdem wakacyjnym w czwartek po Mszy wieczornej.
  7. W piątek Msza wieczorna połączona z nabożeństwem o wewnętrzne uzdrowienie i uwolnienie celebrowanym przez ks. Jana Reczka

• wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski.

1. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny z Nazaretu zaprasza na półkolonie w lipcu br. i do udziału w dekanalnym konkursie Najświętsza Rodzina wzorem i inspiracja dla mojej rodziny. Szczegóły na plakatach i internetowej stronie Szkoły.
  2. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  3. Do wieczności odprowadziliśmy: śp. Teresę Konieczny, śp. Marię Czyszczoń, śp. Mirosława Skwarka, śp. Zofię Karkula i śp. Kazimierza Kuczaja. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!