4. Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2023 r.

1. Czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Opatrzność Bożą, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w seminarium, szczególnie naszego rodaka – kleryka Dominika, który przeżywa w tym tygodniu rekolekcje przed przyjęciem święceń diakonatu.
  2. Jutro o godzinie 1830 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. Majówki w kościele odprawiać będziemy codziennie o tej właśnie godzinie. W środy z majówką połączona będzie nowenna nieustająca. Zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach i  do ich majowego udekorowania.
  3. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 1100.
  4. Spowiedź dla dzieci rocznicowych we wtorek od godz. 1830. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 1800. Adoracją z Grupą Ojca Pio w czwartek od godz. 1800. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 700. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i różańcem za Ojczyznę godz. 900, odwiedziny chorych od 830.

• poniedziałek – wsp. św. Józefa, rzemieślnika;
  • wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • czwartek – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
  • piątek – św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
  • sobota – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

7. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Dorotę Cherian-Jamroż. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie