5. Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023 r.

1. Rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Wykorzystajmy go jako osobiste i wspólnotowe przygotowanie do Świąt Paschalnych i okazję do odnowienia swoich więzi z Chrystusem, Kościołem i bliźnimi. Modlitwie całej Wspólnoty polecamy dobrą spowiedź i osobę rekolekcjonisty – ks. Romana. Dniem spowiedzi będzie wtorek. Jak co roku prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Msza święta z sakramentem chorych w środę o godz. 1000. Prosimy by pomóc chorym, starszym i samotnym dotrzeć do kościoła. W czasie rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę, nie będzie Mszy św. o godz. 700 a Msza wieczorna odprawiana będzie o godz. 1800. Kancelaria nie będzie czynna.
  2. W piątek droga krzyżowa w naszym kościele o godz. 1630. Nie będzie drogi krzyżowej po Mszy wieczorne. Natomiast o godz. 1800 z kościoła św. Marii Magdaleny wyruszy droga krzyżowa ulicami naszego Miasta. Po dojściu do naszego kościoła będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
  3. W najbliższą sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i różańcem za Ojczyznę o godz. 900. O godz. 1100 Jego Ekscelencja ks. biskup Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii i z Ponic. Bezpośrednim przygotowaniem dla nich będą spotkania w czas rekolekcji. Otoczmy kandydatów do bierzmowania naszą modlitwą.
  4. Palmy rozprowadzają Siostry i pracownicy Szkoły Św. Tereski dla dzieci niewidzących. Schola rozprowadza baranki i paschaliki. Do skarbony można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W niedzielę za tydzień wejdziemy w obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą o godz. 1030 zgromadzimy się przy Grocie (w razie niepogody przy wejściu do kościoła), by z palmami, w uroczystej procesji wejść do świątyni. Po Mszy nagrodzimy najokazalsze palmy i wręczymy upominki tym, którzy przyniosą palmy wykonane własnoręcznie. Po Mszy św. o godz. 1200 krótki koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszych chórów pod dyrekcja p. Kingi.
  7. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  8. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Pawła Luberdę, śp. Jana Skwarka i śp. Eugenię Węgrzyn. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!