4. Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości płynącej ze zbliżającej się pamiątki naszego zbawienia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1600.
  2. Jutro uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Na Mszy św. wieczornej modlić będziemy się w intencji solenizanta – Księdza Prałata. Po Mszy zapraszamy wraz ze Scholą Dorosłych Św. Zelii i Ludwika na nabożeństwo akatystu ku czci św. Józefa.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1630. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy po niej na trasę. Natomiast w kościele droga krzyżowa po Mszy odprawiona będzie w oprawie góralskiej. Zapraszamy na nią – kto może – w strojach.
  4. W czwartek wspomnienie św. Rafki – uczczenie relikwii po każdej Mszy św.
  5. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a równocześnie Dzień Świętości Życia. Od godz. 830 (ks. Proboszcz od godz. 900) odwiedziny chorych w posługą świąteczną. Na Mszy wieczornej będzie można uroczyście przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze do zabrania w zakrystii.
  6. W naszym Mieście zawiązał się Społeczny Komitet Organizacji marszu w bronie dobrego Imienia Św. Jana Pawła II i wartości, które głosił. Marsz odbędzie się w sobotę, 25 marca. Początek w obu kościołach parafialnych o godz. 1500. Odmówimy koronkę do miłosierdzia Bożego, a następnie przejdziemy pod pomnik Papieża w Parku Zdrojowym.
  7. Za tydzień rozpoczniemy czas najważniejszego, duchowego przygotowaniu do Wielkanocy – wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je biblista ks. dr Roman Mazur, salezjanin. Dniem spowiedzi będzie wtorek, 28 marca. Programy rekolekcji są jeszcze do zabrania na stoliku pod chórem. W niedzielę rekolekcyjną nie będziemy czytać wypominek i spowiadać.
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie dla rodziców służby liturgicznej i scholi w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
  9. Dziewczęta i chłopcy z naszej scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritas. W przyszłą niedzielę Siostry i pracownicy Szkoły im. Św. Tereski dla dzieci niewidomych i niedowidzących tradycyjnie rozprowadzać będą palmy.
  11. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.
  12. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Adrian Kołacza i śp. Zofię Jurczakiewicz. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!