2. Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5 marca 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami wspieramy dzieło głoszenia Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Czynić to będziemy w czasie adoracji na zakończenie Mszy św.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach – w niedziele o godz. 1600 i w Drodze Krzyżowej – w piątki: o godz. 1630 bądź po Mszy wieczornej.
  3. Kartki świąteczne rozprowadzają wolontariusze rabczańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dziewczęta ze scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritasu.
  5. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu ogłasza nabór do wszystkich klas. Dokumenty można pobrać w sekretariacie przy ul. Brzozowej. Dzień otwarty Szkoły – środa 22 marca od godz. 1600.
  6. Wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i uwrażliwienie osób starszych w związku z nasilonymi w naszym rejonie oszustwami na tzw. wnuczka. Szczegóły Komunikatu Policji w gablotce. W związku z włamaniem do kaplicy adoracji przy kościele św. Marii Magdaleny, serdecznie prosimy o zwracanie uwagi na niepokojące zachowania również wokół naszej świątyni i groty.
  7. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  8. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Marię Miśkowiec. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!