Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2022 r.

BOŻE NARODZENIE

25 grudnia 2022 r.

1. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 900 poświęcenie owsa. Tradycyjnie składką drugiego dnia Świąt wspieramy działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. W sobotę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 1700 nieszpory z kazaniem, a po nich Msza św. Będziemy Bożej Opatrzności dziękować za otrzymane dary, przepraszać i prosić o błogosławieństwo na czas nowego roku.
  3. Dar nowego czasu zawierzamy w pierwszy dzień roku Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

• wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina po każdej Mszy św.;
  • środa – święto Świętych Młodzianków, męczenników;
  • piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; z racji święta i oktawy Bożego Narodzenia ks. Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia piątkowego;
  • sobota św. Sylwestra, papieża i męczennika.
  1. Porządek wizyty kolędowej:

worek 27 grudnia 2022:

od godz. 830 – od roli Plaskówka do ul. Poniatowskiego 136

środa 28 grudnia 2022

od godz. 830 – od roli Jurcowej do p. Handzlów

od godz. 830 – ul. Nowy Świat 77 – 49

czwartek 29 grudnia 2022

od godz. 830 – Rabskich, Miśkowcówka, Wójtowiczowa i al. Tysiąclecia między nimi

od godz. 830 – Ogrodowa, cała ul. Polna (łącznie z blokami)

piątek 30 grudnia 2022:

od godz. 830 –ul. Krótka

od godz. 830 – ul. Gorczańska od p. Pietrzaków do nr 1

poniedziałek 2 stycznia 2023 r.

od godz. 1500 – ul. Słoneczna 16, 18, 20, 22, 10

1. Serdeczne życzenia składamy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Niech Bóg darzy swoim błogosławieństwem.