Uroczystość Chrystusa Króla – 20 listopada 2022 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

20 listopada 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ

JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zachęca nas do oddania losów całego życia w ręce miłującego nas Pana, byśmy kiedyś mogli razem z Nim królować w niebie.
  2. Zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego z wypominkami codziennie przed Mszą św. wieczorną.
  3. Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – przeżywać będziemy pierwszą niedzielę Adwentu. Roraty w niedzielę o godz. 700. Zachęcamy do przygotowania lampionów, z którymi będziemy przychodzić na roraty, zarówno ranne jak i wieczorne. Już dziś przypominamy, że w Adwencie w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700.
  4. Zgodnie z naszą tradycją w pierwszą niedzielę Adwentu poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane w naszym kościele. Święcimy je w parafialnej świątyni by były znakiem naszej parafialnej więzi. Ofiary przez Was składane są częścią wynagrodzenia p. Organistki i sposobem wyrażenia wdzięczności za posługę parafialnej wspólnocie.
  5. Od przyszłej niedzieli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzać będą dziewczęta z naszej Scholi.

• poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP;
  • wtorek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
  • piątek – bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek; uczczenie Jej relikwii po każdej Mszy św.
  1. Rodzina chorego Mateusza składa podziękowanie za zebraną w zeszłą niedzielę ofiarę w wysokości 8 410 zł i 60 €.
  2. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.