I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022 r.

1. 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy go dobrze.
  2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżywamy go pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.
  3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 630 dla dorosłych i o godz. 1700 szczególnie dla dzieci. Zachęcamy rodziców i dziadków, by zatroszczyli się o obecność najmłodszych na roratach. Przynośmy ze sobą lampiony, zarówno dzieci, jak i dorośli, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Przed rannymi roratami zapraszamy do śpiewu Godzinek. Przypominamy, że w Adwencie w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 700.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z Grupą Ojca Pio od godz. 1600; w tym czasie okazja do spowiedzi;

– w piątek spowiedź od 1600 a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP wyjątkowo po rannych roratach, wtedy odmówimy różaniec za Ojczyznę, o którym pisze do nas Ksiądz Arcybiskup; nie ma Mszy o godz. 900 i odwiedzin chorych – odwiedzimy ich przed Świętami – w sobotę 17 grudnia.

1. Za chwilę poświęcimy opłatki. Rozprowadza je pod chórem p. Organistka, a dziewczęta ze scholii rozprowadzają świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom i ozdoby świąteczne.
  2. Za tydzień kartki świąteczne sprzedawać będą wolontariusze z rabczańskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dochód na działalność na rzecz pracy z podopiecznymi Koła.

W tym tygodniu patronują nam:

• środa – Św. Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
  • sobota – Św. Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich..
  1. . Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Marię Osika. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.