31. Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

30 października 2022 r.

1. Dziękując Bogu za dar naszej parafialnej świątyni, prosimy by wysłuchiwał modlitw tutaj zanoszonych ku niebu.
  2. Ostatnie nabożeństwa różańcowe dzisiaj i jutro o godz. 1630.
  3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele wg porządku niedzielnego. Na cmentarzu na Zaborni Msza św. z koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 1400. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana – Msza św. o godz. 1400. We wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
  4. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. sprawować będziemy o godz. 700, 900, 1030, 1530 i 1700. Po Mszy św. o godz. 1700 procesja żałobna wokół kościoła. Można zabrać na nią znicze, które zapalimy i po procesji zostawimy przy Krypcie lub przy krzyżu misyjnym jako znak pamięci o naszych zmarłych kapłanach, zmarłych i zaginionych, którzy nie mają swoich grobów, o dzieciach utraconych, dzieciach nienarodzonych.
  5. Przypominamy, że w dniach 1 i 2 listopada, we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny jeden raz w ciągu dnia i ofiarować go za zmarłych. Natomiast każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  6. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Przez cały listopad wypominki jednorazowe łączyć będziemy z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną.
  7. Okazja do spowiedzi przed świętami listopadowymi i przed pierwszym piątkiem miesiąca jutro (poniedziałek) od godz. 1600. Nie będzie spowiedzi w czwartek. W czwartek adoracja z Grupą Ojca Pio od godz. 1600. W piątek spowiedź od 1600, nabożeństwo do serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. W sobotę Msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900, odwiedziny chorych od godz. 830.
  8. We wtorek i środę na rabczańskich cmentarzach prowadzona będzie tradycyjna kwesta.
  9. W dniach od 3 do 8 listopada na Mszach wieczornych chcemy pamiętać o zmarłych członkach naszych parafialnych grup. I tak 3 listopada modlić się będziemy za zmarłych, którzy kiedykolwiek pełnili służbę przy ołtarzu – ministranci, lektorzy, 4 listopada – za zmarłych członków Żywego Różańca, 5 listopada – za zmarłych Grupy Św. Ojca Pio.

• piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Józefa Szurę. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!