26. Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 r.

1. Polecamy całą naszą Wspólnotę opiece św. Teresy i prosimy by wypraszała każdemu łaski potrzebne do kroczenia drogą dziecięctwa Bożego ku świętości. Modlimy się wraz z ks. biskupem Januszem Mastalskim, który wizytuje naszą Parafię i odprawiać będzie sumę odpustową.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. Józefa w środę o godz. 1530 w domu zakonnym sióstr Józefitek przy ul. Stromej 6.
  4. 4. W sobotą Msza św. z nabożeństwem pierwszo sobotnim o godz. 900, odwiedziny chorych w sobotę za tydzień – po pierwszym piątku.
  5. Również w sobotę pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik będziemy je sprawować o godz. 1630. W środy z różańcem łączyć będziemy nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  6. Sobota to również dzień liturgicznego wspomnienia naszej Patronki – chcemy w tym dniu uroczyście rozpocząć tegoroczne przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów spowiedzi, Komunii i bierzmowania, oraz zainaugurować rok pracy wszystkich grup działających przy Parafii. I tak o godz. 1620 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klas trzecich. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych z rodzicami oraz członków Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Grupy Ojca Pio, Rodziny Radia Maryja, Domowy Kościół, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Schole, Grupę Młodzieżową, członków Wspólnoty Galilea z naszej Parafii.
  7. W ramach akcji Koronka na ulicach miast świata, w naszym Mieście modlitwa odbędzie się w środę przy pomniku Jana Pawła II w Parku Zdrojowym o godz. 1500.
  8. Katolicka Szkoła Podstawowa Najśw. Rodziny z Nazaretu zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty artystyczno-naukowe. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szkoły.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Jest nowy numer czasopisma Teresa z Lisieux.

KALANDARZ LITURGICZNY:

• wtorek – wsp. św. Wincentego a” Paolo;
  • środa – św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej;
  • czwartek – święto śś Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • sobota – liturgiczny obchód naszej Patronki.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Annę Biedroń i śp. Stanisława Karkulę. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!