Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 maja 2022 r.

1. Wniebowstąpienie Pana Jezusa uświadamia nam na nowo, że nasza ojczyzna jest w niebie i tam zdążamy w pielgrzymce wiary.
  2. 2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy do wtorku na godz. 1830. We wtorek ostatnia majówka z procesją wokół kościoła. Od środy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1830. W środy z czerwcówką łączyć będziemy nowennę nieustającą.
  3. Od jutra rozpoczniemy szczególne przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego. Poprzez septennę do Ducha Świętego prosić będziemy o Jego dary dla każdego z nas –te modlitwy łączyć będziemy z nabożeństwami majowymi i czerwcowymi. Natomiast w sobotę, w wigilię Pięćdziesiątnicy, od godz. 2100 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – szczególnie młodzież.
  4. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz.1800. Adoracja z Grupą Ojca Pio w czwartek o godz. 1800. Msza święta z wynagrodzeniem Niepokalanemu sercu NMP w sobotą o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830.
  5. W sobotą 4 czerwca tradycyjna pielgrzymka Sursum Corda z Krzeptówek do Ludźmierza. Początek w Zakopanem o godz. 700, zakończenie w Ludźmierzu Mszą św. o godz. 1800.
  6. W niedzielę za tydzień odbędzie się w naszym Mieście Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Domowy Kościół – Oazę Rodzin. Wpisuje się on w obchody 25 rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II na Podhale w czerwcu 1997 roku. Jest on okazją do pokazania przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby. Marsz jest świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. Początek o godz. 1400 – Msza św. w naszym kościele. Potem przemarsz do amfiteatru i tam piknik rodziny z wieloma atrakcjami. Szczegóły na plakatach..
  7. Młodzież z grupy Światowych Dni Młodzieży dziękuje za ofiary złożone przy ciastach – 5 216 zł i 20 €.

• wtorek – święto Nawiedzenia NMP;
  • środa – św. Justyna, męczennika; w modlitwach pamiętamy o wszystkich dzieciach;
  • piątek – świętych męczenników z Ugandy.
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.