4. Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 maja 2022 r.

  1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w seminarium, szczególnie naszych rodaków – Dominika i Walentego. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Za tydzień nasza wspólnota parafialna radować będzie się uroczystością pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Przystąpią do niej: na Mszy św. o godz. 1030 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 a na Mszy o godz. 1200 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Spowiedź dla nich w sobotę po nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 830. Bardzo prosimy by za tydzień na Msze komunijne przybyły tylko osoby związane z dziećmi a w sobotę ze spowiedzi skorzystali tylko ich najbliżsi – rodzice i rodzeństwo. Innych do spowiedzi zapraszamy w ciągu całego tygodnia.
  3. Modlitwy o powołania i o dobre przeżycie pierwszej Komunii przez dzieci i rodziców kierować będziemy ku niebu szczególnie w czasie nabożeństw majowych, na które zapraszamy codziennie na godz. 1830.
  4. W poniedziałek 16 maja w sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z naszej parafii autokarem z parkingu o godz. 1530. Koszt – 25 zł od osoby. Zapisy u p. Danusi. Natomiast spotkanie parafialnego Koła Rodziny Radia Maryja w najbliższy czwartek o godz. 1800 w salce.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji;;
  • piątek – NMP z Fatimy;
  • sobota – święto św. Macieja, Apostoła.

 

  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.