3. Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2022 r.

 1. W rozpoczynającym się XIV Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa, aby uczył nas jeszcze bardziej kochać i rozumieć Pismo Święte. Będziemy o to prosić również w czasie adoracji na zakończenie Mszy św. Wygospodarujmy, szczególnie w tym tygodniu, nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię, czy to osobiście czy też rodzinnie.
 2. Dzisiaj o godzinie 1830 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. Majówki w kościele odprawiać będziemy codziennie o tej właśnie godzinie. W środy z majówką połączona będzie nowenna nieustająca. Zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach i  do ich majowego udekorowania.
 3. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznicę pierwszej Komunii Świętej. O godz. 1400 dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny i z okazji Dnia Strażaka oraz 150-lecia Orkiestry OSP Rabka-Zdrój. Członkowie orkiestry zapraszają na okolicznościowe imprezy.
 4. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w poniedziałek od godz. 1800. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 1800. Adoracją z Grupą Ojca Pio w czwartek od godz. 1800. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 700. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900, odwiedziny chorych od 830.
 5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie dla rodziców służby liturgicznej i scholii w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KALENDARZ LITURGICZNY

 • środa – wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
 • czwartek – św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
 • piątek – święto ŚŚ App. Filipa i Jakuba;
 • w niedzielę w Krakowie – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę – początek o godz. 900.
 1. W gablotce informacje o obchodach majowych w naszym Mieście. Dołączamy się do zachęty wywieszenia flag narodowych w naszych domach.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień..
 3. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Stanisława Farańca, sp. Teresę Nowak i śp. Genowefę Jandała. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!