Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

NIEDZIELA PALMOWA MEKI PAŃSKIEJ

10 kwietnia 2022 r. 

 1. Niedzielą Palmową wchodzimy w obchody męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
 2. W środę odwiedziny chorych w posługą sakramentalną w domach od godz. 830. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek. W środę i Triduum – nie będzie czynna.

WIELKI CZWARTEK

 1. Nie ma Mszy św. rano. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Będziemy dziękować za dar Eucharystii i prosić o powołania kapłańskie, by nie zabrakło Jej szafarzy. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, pierwsza część Gorzkich Żali i adoracja do godziny 2200. Po Mszy Domowy Kościół rozdawać będzie obrazki z modlitwą za kapłanów.

WIELKI PIĄTEK

 1. Wszystkich, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego, obowiązuje post ścisły, od którego Kościół nie udziela żadnej dyspensy. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której Kościół zachęca wszystkich również w Wielką Sobotę.
 2. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 630 Ciemna Jutrznia. Na godz. 1100 na adorację zapraszamy uczniów szkół podstawowych.
 3. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa rozpocznie się po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. W ten sposób rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią Świętą o godz. 1800. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Grobu Bożego i rozpoczęcie adoracji odśpiewaniem trzeciej części Gorzkich Żali. Adoracja nocna według porządku z poprzednich lat. Jest on wywieszony w gablocie. Na godz. 2300 zapraszamy na wspólną adorację młodzież, szczególnie bierzmowaną w sobotą.

WIELKA SOBOTA

 1. Ciemna Jutrznia o godz. 630. Prywatna adoracja Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień.
 2. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 900 do 1600 co godzinę.
 3. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1800. Zgromadzimy się przed kościołem, gdzie poświęcimy ogień. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

WIELKANOC

 1. Procesja Rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 600 rano. Po procesji Msza święta. W Wielką Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według niedzielnego porządku z tym, że od Wielkiej Niedzieli Msze św. wieczorne sprawować będziemy o godz. 1900.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Gazety świąteczne dostępne będą od Wielkiego Czwartku tak, aby nie sprzedawać ich w Wielkanoc.
 2. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech Bóg darzy obfitością swoich darów.
 3. Do wieczności Bóg powołał. śp. Helenę Sienkowiec i śp. Krystynę Mlekodaj. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!