5. Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 3 kwietnia 2022 r.

  1. Rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Wykorzystajmy go, by dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych i odnowić swoją więź z Chrystusem i z Kościołem. Modlitwie całej Wspólnoty polecamy dzieło rekolekcji, dobrą spowiedź i osobę rekolekcjonisty – ks. Piotra Filasa. Dniem spowiedzi będzie wtorek. Jak co roku prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Msza święta z sakramentem chorych w środę o godz. 1000. Prosimy by pomóc chorym, starszym i samotnym dotrzeć do kościoła. W czasie rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę, nie będzie Mszy św. o godz. 700 a Msza wieczorna odprawiana będzie o godz. 1800. Kancelaria nie będzie czynna.
  2. Chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielką Środę, 13 kwietnia br.
  3. W piątek Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem o wewnętrzne uzdrowienie i uwolnienie prowadzonym przez ks. Jana Reczka. Nie będzie drogi krzyżowej po Mszy wieczornej,. Natomiast o godz. 1900 z kościoła św. Marii Magdaleny wyruszy droga krzyżowa ulicami naszego Miasta. Po dojściu do naszego kościoła będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 1100 Jego Ekscelencja ks. biskup Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii i z Ponic. Bezpośrednim przygotowaniem dla nich będą spotkania w czas rekolekcji. Otoczmy kandydatów do bierzmowania naszą modlitwą.
  5. Palmy rozprowadzają Siostry i pracownicy Szkoły Św. Tereski dla dzieci niewidzących. Dziewczęta ze scholi rozprowadzają baranki i paschaliki.
  6. W niedzielę za tydzień wejdziemy w obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą o godz. 1030 zgromadzimy się przy Grocie (w razie niepogody przy wejściu do kościoła), by z palmami, w uroczystej procesji wejść do świątyni. Po Mszy nagrodzimy najokazalsze palmy i wręczymy upominki tym, którzy przyniosą palmy wykonane własnoręcznie.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
  8. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  9. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Zygmunta Luberdę. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!