4. Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022 r.

  1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości płynącej ze zbliżającej się pamiątki naszego zbawienia.
  2. Za tydzień rozpoczniemy czas najważniejszego, duchowego przygotowaniu do Wielkanocy – wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je kustosz sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, salwatorianin ks. Piotr Filas. Dniem spowiedzi będzie wtorek, 5 kwietnia. Programy rekolekcji są jeszcze do zabrania na stoliku pod chórem. W niedzielę rekolekcyjną nie będziemy czytać wypominek i spowiadać. Wieczorne nauki dla dorosłych i stanowe będą transmitowane.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1600. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1630 i po Mszy wieczornej.
  4. Jutro na Mszy św. wieczornej dziękować będziemy za 35 lat istnienia Wspólnoty AA Nowy Świat w Rabce-Zdroju i prosić o moc Ducha Świętego dla jej członków i wszystkich z nią związanych.
  5. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1600. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 700. Komunii św. udzielimy w piętek również po drogach krzyżowych. W sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 900. W kwietniu odwiedziny chorych będą przed świętami – w Wielką Środę 13 kwietnia.
  6. W piątek, druga droga krzyżowa – po Mszy wieczornej, będzie odprawiona po góralsku. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, by kto może, ubrał się po góralsku.
  7. Kartki świąteczne rozprowadzają wolontariusze rabczańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dziewczęta z naszej scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritas. W przyszłą niedzielę Siostry i pracownicy Szkoły im. Św. Tereski dla dzieci niewidomych i niedowidzących tradycyjnie rozprowadzać będą palmy.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
  9. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.
  10. Do wieczności odprowadziliśmy śp. s. Wincencję Połonowską, nazaretankę, śp. Franciszka Szlembarskiego i śp. Franciszka Luberdę. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!