3. Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, które mają nas zbliżyć do cierpiącego za nas Chrystusa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1630 i po Mszy wieczornej, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1600.
  2. Przy wyjściu z kościoła można zabrać od ministrantów kartki z programem tegorocznych rekolekcji i Triduum Paschalnego. Zachęcamy do takiego zaplanowania czasu w piątym tygodniu Postu, by jak najlepiej wykorzystać święty czas rekolekcyjny.
  3. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. wieczornej będzie można przystąpić uroczyście do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są do zabrania z zakrystii. Natomiast po Mszy wieczornej w ramach drogi krzyżowej Służba Liturgiczna i Schola przedstawią Misterium Męki Pańskiej – zapraszamy. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w czwartek o godz. 1630 w salce.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej w sobotę po Mszy św. wieczornej na plebanii.
  6. Za tydzień kartki świąteczne rozprowadzać będą wolontariusze rabczańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dziewczęta z naszej scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritas.
  7. Zachęcamy do nabywanie i lektury czasopism katolickich. Jest nowy numer czasopisma Staś.
  8. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.