II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy dzieło głoszenia Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. W ich intencji będzie sprawowana Msza święta wieczorna we wtorek.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach – w niedziele o godz. 1600 i w Drodze Krzyżowej – w piątki: o godz. 1630 bądź po Mszy wieczornej.
  3. W sobotę uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Ma Mszy wieczornej modlić będziemy się w intencji Księdza Prałata. A po Mszy wieczornej zapraszamy do modlitwy w czasie śpiewu akatystu ku czci Świętego Józefa, który przygotowały chóry i schole pod dyrekcją p. Kingi.
  4. Dziewczęta ze scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritasu.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
  6. W ramach pomocy dla walczących na Ukrainie zwracamy się z prośbą o przekazywanie leków z ważnym terminem przydatności do użycia, które znajdują się w domowych apteczkach, a nie będą przez nas już  wykorzystane. Najpilniej potrzebne są leki: przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybiotyki, leki na biegunkę, środki odkażające, opatrunki, kompresy, bandaże, gazy. Po sprawdzeniu przez farmaceutów będą przekazane potrzebującym na Ukrainie. Leki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii.
  7. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  8. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Krystynę Luberda. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!