8. Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lutego 2022 r.

1. Porządek ostatniego dnia nabożeństwa czterdziestogodzinnego:
  • 1300 – 1400 – mieszkańcy Miśkowcówki, Rabskich, Wójtowiczowej
  • 1400 – 1500 – mieszkańcy al. Tysiąclecia
  • 1500 – 1600 – mieszkańcy ul. Chopina, Orkana, Parkowej, Leśnej, Krótkiej
  • 1600 – 1700 – Żywy Różaniec i Rodzina Radia Maryja.
  1. Jak zapewne większość z nas wie, podobnie jak w całej Polsce, dzisiaj i w Popielec do skarbony przed kościołem można składać ofiary na pomoc Ukrainie.
  2. Serdecznie dziękujemy wykonawcom powiększenia i oświetlenia ołtarza na relikwie w kaplicy Matki Bożej.
  3. Najbliższa środa, 2 marca, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900, 1030, 1530, 1700. Tradycyjnie składka z tego dnia ma nam pomóc pokryć koszty tegorocznego ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Na Mszy św. o godz. 1700 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości jedzenia – trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Post taki obowiązuje osoby od ukończenia 18. do rozpoczęcia 60. roku życia i nie udziela się od niego dyspensy. Innych w środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przy tej okazji przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia w każdy piątek roku, chyba że przypada w nim jakaś uroczystość. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest czasem pokuty a więc jak to określano dawniej czasem zakazanym dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiać będziemy w piątki o godz. 1630 (szczególnie dla dzieci) oraz po Mszy wieczornej, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.1600. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Rekolekcje wielkopostne nasza wspólnota przeżywać będzie w piątym tygodniu Wielkiego Postu, od 3 do 6 kwietnia br.
  7. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  8. W naszej Archidiecezji od środy zaczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej – trwać będzie do niedzieli Trójcy Św., tj. do 12 czerwca br.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja z grupą Ojca Pio w czwartek od godz. 1600. Spowiedź w czwartek i piętek od godz. 1600. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 700. W piątek udzielimy Komunii również po pierwszej drodze krzyżowej. W sobotę Msza św. i nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 900. Odwiedziny chorych od 830.
  10. 11. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

KALENDARZ LITURGIZNY:

• piątek – święto Św. Kazimierz, królewicza, Patrona naszej Archidiecezji.
  1. Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Krzysztofa Mszańskiego i śp. Annę Kornobis. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!