Czwarta Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022 r.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 stycznia 2022 r.

1. Jutro o godz. 1600 przywitanie Ikony Świętej Rodziny. Nabożeństwo oczekiwania rozpocznie się o godz. 1545. Msza św. o godz. 1700, zakończenie czuwania w pierwszym dniu Apelem Jasnogórskim o godz. 2100. We wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 900, a pożegnanie Ikony po Koronce do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie się o godz. 1500. Programy peregrynacji – na stoliku pod chórem. Zgodnie z życzeniem Księdza Arcybiskupa, na Mszach św. w poniedziałek i wtorek będzie można złożyć ofiarę na duszpasterstwo rodzin w naszej archidiecezji i na domy samotnych matek.
  2. W środę święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz.: 700, 900, 1030, 1530 i 1700. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Wspieramy materialne zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest modlitwa za każdego z nas, Kościół i świat. Msza św. za wszystkie siostry zakonne pracujące na terenie naszej Parafii o godz. 1030. W czasie tej Mszy uroczyście wniesiemy i zainstalujemy w naszej świątyni relikwie bł. Elżbiety Róży Czackiej, założycielki Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża i dzieła Lasek – pomocy osobom niewidomym. O godz. 900 Msza św. za wszystkich, którzy przyjęli kapłanów z wizytą kolędową. Tradycyjny Rabczański Przegląd Kolęd po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z Grupą Ojca Pio od godz. 1600. Dodatkowa spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 1600. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830.

• poniedziałek – św. Jana Bosko, kapłana, wychowawcy młodzieży, założyciela Zgromadzeń Salezjańskich;
  • czwartek – św. Błażeja, biskupa i męczennika, obrzęd dotknięcia świecami gardła, w którego chorobach Święty jest przyzywany, po każdej Mszy św.
  • sobota – św. Agaty, dziewicy i męczennicy; poświęcenie chleba po rannych Mszach św.
  1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Szczegóły na plakacie.
  2. Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom.
  3. Do wieczności odprowadziliśmy: śp. Barbarę Handzel. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.