4. Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

19 grudnia 2021 r.

1. W czwartek w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Spowiadać będziemy w  godzinach: 830 – 1000, 1030 – 1200, 1400 – 1600 i 1630 – 1800. Będziemy też spowiadać wieczorem od 1900 do 2000 z myślą o dłużej pracujących czy wracających do domu później, dlatego bardzo usilnie prosimy by ten czas wieczorny pozostawić tylko dla tych, którzy naprawdę nie mogą ze spowiedzi skorzystać wcześniej. W ciągu tygodnia codziennie będziemy jeździć na spowiedzi do parafii dekanatu, dlatego może nie być możliwości spowiedzi na wieczornych Mszach. Przy tej okazji przypominamy i prosimy o zachowanie odstępów w kolejkach do spowiedzi i o bezwzględne używanie maseczek podczas spowiedzi.
  2. W piątek ostatnie Roraty o godz. 630. Nie będzie Mszy wieczornej. Zachęcamy, by w wigilijny dzień, zachować tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach, rodzinach, sąsiedztwach. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
  3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, sprawowanej o północy z piątku na sobotę. Tradycyjnie składka z tej Mszy przeznaczona jest na Fundusz Ratowania Życia SOS.
  4. W Boże Narodzenie i w drugi dzień Świąt – Msze wg porządku niedzielnego.
  5. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, w tym roku jednak rozkład kalendarza powoduje, że w niedzielę będziemy obchodzić Święto świętej Rodziny z Nazaretu. Po Mszy św. o godz. 900 poświęcenie owsa. Tradycyjnie składką drugiego dnia Świąt wspieramy działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  6. W Wigilię i w oba dni Świąt nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
  7. U p. Danusi świąteczne numery prasy będą od czwartku. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  8. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy od poniedziałku, 27 grudnia. Pierwszy dzień:

poniedziałek 27 grudnia 2021:

• od godz. 830 – od roli Jurcowej do p. Handzlów
  • od godz. 830 – od roli Plaskówka do ul. Poniatowskiego 136
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy: śp. Janinę i Stanisława Żurek, śp. Marię Jurzec i śp. Annę Kościelniak. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!