31. Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 31 października 2021 r.

XXX1 NIEDZIELA ZWYKŁA

31 października 2021 r.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Polecamy Bożej opiece wszystkich modlących się w naszej świątyni parafialnej, prosimy by Bóg wysłuchiwał modlitw, które tutaj kierujemy ku niebu. Modlimy się też za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do jej utrzymania kościoła i piękna liturgii w nim sprawowanej
  2. Ostatnie nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 1630.
  3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele wg porządku niedzielnego. Na cmentarzu na Zaborni Msza św. z koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 1400. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana – Msza św. o godz. 1400. Jutro nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
  4. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. sprawować będziemy o godz. 700, 900, 1030, 1530 i 1700. Po Mszy św. o godz. 1700 procesja żałobna wokół kościoła. Można zabrać na nią znicze, które zapalimy i po procesji zostawimy przy Krypcie lub przy krzyżu misyjnym jako znak pamięci o naszych zmarłych kapłanach, zmarłych i zaginionych, którzy nie mają swoich grobów, o dzieciach utraconych, dzieciach nienarodzonych.
  5. Przypominamy, że w dniach 1 i 2 listopada, we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny jeden raz w ciągu dnia i ofiarować go za zmarłych. Natomiast każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  6. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Przez cały listopad wypominki jednorazowe łączyć będziemy z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną.
  7. W czwartek adoracja z Grupą Ojca Pio od godz. 1600. W tym czasie okazja do spowiedzi. W piątek spowiedź od 1600, nabożeństwo do serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. W sobotę Msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900, odwiedziny chorych od godz. 830.
  8. W dzisiaj w poniedziałek i wtorek na rabczańskich cmentarzach prowadzona będzie kwesta na renowację grobów żołnierskich.
  9. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w niedzielę po Mszy o godz. 900.

• czwartek – św. Karola Boromeusza, biskupa.