29. Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021 r.

1. Dzisiaj o godz. 1800 odbędzie się w naszym kościele koncert dziękczynny za nowych błogosławionych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką. Serdecznie zapraszamy
  2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1630.
  3. Jutro po raz 16. odbywa się na całym świecie akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Zachęcamy, by dzieci włączyły się w nią w miarę możliwości o godz. 900 (z rodzicami, dziadkami, katechetami). Szczególnie zapraszamy też dzieci z opiekunami na jutrzejsze nabożeństwo różańcowe.
  4. W sobotę na godz. 1500 zapraszamy dzieci na spotkanie ze świętymi. Dzieci przychodzą przebrane za świętego lub błogosławionego, o którym będą mogli powiedzieć kilka zdań. Zakończenie nabożeństwem różańcowym.
  5. Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii Ojca Franciszkanina z Niepokalanowa, który przekaże do naszego kościoła relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po Mszach będzie można ofiarami wesprzeć działalność niepokalanowskiego Sanktuarium.
  6. Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii
  7. Składamy serdeczne podziękowania: p. Marcinowi Dylewskiemu za odnowienie stacji drogi krzyżowej wokół kościoła oraz wykonawcom nowych drzwi na schody przy zakrystii.
  8. Salezjański Wolontariat Misyjny dziękuję za zebrane w ubiegła niedzielę ofiary w wysokości 9 517 zł i 130 €.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Są już Ewangelie na każdy dzień na nowy rok.

• poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • wtorek – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika; po każdej Mszy uczczenie Jego relikwii;
  • środa – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego Patrona naszej Archidiecezji;
  • piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Małopolski; uczczenie Jego relikwii po każdej Mszy; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.